Bilmeniz Gerekenler

Elektrik-Su-Doğalgaz Sayacı

Dairenize hizmet veren 2 adet sözleşmeli sayaç yer almaktadır. Bunlar;
Mutfak ocak doğalgaz sayacı (İGDAŞ Abonelikli)
Ocak gazınız bireysel abonelik gerektirip, İGDAŞ tarafından size fatura edilmektedir.
Elektrik sayacı (AYEDAŞ Abonelikli)
Elektrik bireysel abonelik gerektirmektedir. DASK ile birlikte giderek abonelik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

KALORMETRE Sayacı, ısınma ve sıcak su kullanımı içindir. (Site yönetimi faturalandırmaktadır,aboneliğe gerek yoktur.)
Soğuk su sayacı, (Site yönetimi faturalandırmaktadır, aboneliğe gerek yoktur.)

Otopark

Kapalı alanlardaki otopark alanları Kat Maliklerimize aittir. Ziyaretçilerinizin için açık alanlardaki otoparklarımızın kullanılmasını önemle rica ederiz.
Sitemizde Koru ve Göl etaplarında kapalı otopark ve açık otopark araç kapasitesi aşağıdaki gibidir.
Koru ve Göl etapları bağımsız bölümlere tahsisli kapalı otoparkları blok girişlerinde numaralı olarak yer almaktadır.

Koru
Kapalı: 701
Açık: 199

Göl:
Kapalı: 773
Açık:125

VRV – Klima Soğutma Sistemi

GÖL ETAP daire içleri klima ünitelerinin bağlı oldukları VRV Dış üniteler mevcuttur. Bu dış ünitelerin (Yalnız KULE ) soğutulması amacıyla kurulmuş olan SOĞUTMA KULELERİ mevcuttur. Bu üniteler yalnız A PARSEL KULE En üst çatı katında yer almaktadır. Su soğutmalı olan bu sistem soğutma işlemini yaz sezonunda yerine getirirken buharlaşmadan kaynaklı su ve pompaların çalışmalarından kaynaklı elektrik sarfiyatları mevcuttur. Yatay bloklarda VRV dış ünite soğutmaları sistem kendisi tarafından sağlanmaktadır, Yatay bloklardaki bu soğutma işlemi için su takviyeli sistem kullanılmasına gerek kalmamıştır, sistemin yalnız elektrik sarfiyatı mevcuttur ve bilgisayar otomasyonu ile VRV Dış ünitelerinin KULE ve YATAY Bloklarda yer alan dış ünitelerin sarf ettikleri elektrik Kva değerleri ve TL miktarları aylık olarak okunmakta ve daire bazında faturalandırılmaktadır.

KORU etap KULE ve YATAY Bloklarda tüm VRV dış üniteleri hava soğutmalı olmasından kaynaklı su soğutmalı bir sistem ile desteklenmemektedir. Dış ünitelerin yalnız elektrik sarfiyatları mevcuttur ve aynı şekilde bilgisayar otomasyon sistemi ile aylık olarak daire bazında sarfiyatlar okunmakta ve faturalandırılmaktadır.

Sistem Yaz aylarında soğutma yapacak şekilde tasarlanmış ve projelendirilmiştir. Kış aylarında ısınma sağlamak amaçlı kullanılmamaktadır.

Koru Kule, koru yatay blokların soğutması hava soğutmalı sistem ile çalışırken göl kulenin soğutması su soğutmalı sistem su sistemi ile çalışmaktadır.

Isınma Sistemi

AKASYA ACIBADEM Projemizde ısıtma sistemlerimizi, her parselde yer alan 3 adet ve toplamda 6 adet, her biri 80.000 – 1.400.000 Kcal gücünde kazanlarımız oluşturur.Kazanlara bağlı kapalı devre sıcak su hattımızda ısınan suyun tüm dairelerde devirdaimini sağlayan devirdaim pompalarıyla da desteklenmekte ve dairenizde ısınma ve sıcak su kullanımını sağlamaktadır.

Daire içlerinde yer alan SUB-STATION Isınma sistemi, kazanlar tarafından ısıtılan suyun, daire sahiplerimiz tarafından istenilen ısı düzeyini ve istedikleri odalarda istedikleri miktarda ısınmalarını sağlamak amaçlı tasarlanmıştır.

Dairenize uzun süreli geri dönüş yapmayacağınız durumlarda sistemi devre dışı bırakmak ile alakalı site yönetiminden destek isteyiniz.

Her kış mevsimi bitiminde ısıtmalarınızı kapatmanızı tavsiye ederiz.

Intercom Haberleşme SistemiDairenizde yer alan INTERCOM cihazı kullanımı;
1- Nolu butona bastığınızda güvenlik birimiyle görüşme yapabilirsiniz,düğmeye basın ve size geri dönüşü bekleyin,zil çaldığında 3 nolu butona basarak cevaplayın. Zil çalmazsa hattın meşgul olduğunu gösterir,30 saniye sonra tekrar deneyin.
2- Nolu buton görev yapmamaktadır.
3- Nolu buton INTERCOM’a çağrı geldiğinde cevaplamanız için görev yapan butondur.
4- Nolu buton menü ‘’OK’’ onaylama butonudur.
5- Nolu butonlar menü butonlarıdır.
6- Nolu butonlar menü butonlarıdır.
7- LCD görüntülü ekrandır.
8- Hoparlör ve mikrofon
9- Nolu buton menüden çıkış butonudur.

INTERCOM sisteminin kurgusu, dairenizi ziyaret eden kişileri görmek veya tarafınıza gelen çağrıları karşılamak bilgi almak amacıyla tasarlanmış bir oluşumdur. Aynı zamanda acil durumlarda veya bilgi almak maksatlı güvenlik birimleri ile irtibat kurulmasını da sağlayan bir sistemdir.

İşletme Avansları Ve Hesap Numaraları

Sitemiz aidatları, ait olduğu ayın 20’sine kadar sitemizin banka hesabına ödenir. Elden aidat tahsilâtı kesinlikle yapılmamaktadır. Gününde yapılmayan ödemelere, sistematik olarak ve yasa gereği aylık %5 gecikme tazminatı uygulanmaktadır.

Banka Hesabına Ödeme

GARANTİ BANKASI

KOŞUYOLU ŞUBESİ

ŞUBE KODU 1016

İBAN NO: TR93 0006 2001 0160 0006 2982 88

HESAP NO: 6298288

AKASYA TOPLU YAPI SİTE YÖNETİCİLİĞİ


Kredi Kartı ile Ödeme
Aidatlarınızı site muhasebe servisine
Hafta İçi 08.30-17.30 arası
Cumartesi 08.30-12.00 arası kredi kartı ile ödeyebilirsiniz

Site Ring Servisi

Akasya Ücretsiz Ring Servisi
Yeni yaz saatine göre revize edilmiş servis saatlerimiz 1 Ekim 2013'den itibaren geçerlidir.

GÜZERGAH
AKASYA GÖL ETABI ANA GİRİŞ-AKASYA KORU ETABI ANA GİRİŞ- OKUL YOLU- TELEKOM- ACIBADEM CAD- HASANPAŞA- UZUNÇAYIR CADDESİ- KADIKÖY BOĞA- İSKELE CADDESİ NİLÜFER TURİZM ÖNÜ-NATILIUS AÇIK OTOPARK GİRİŞ ÖNÜ- E5 ACIBADEM KÖPRÜSÜ DURAĞI - E5 İETT DOĞUŞ ÜNV. DURAĞI-AKASYA KORU ETABI ANA GİRİŞ - AKASYA GÖL ETABI ANA GİRİŞ

NOT: YEŞİL RENKLİ SEFERLER PAZAR GÜNÜ YAPILMAMAKTADIR.
* Trafik yoğunluğuna göre kalkış ve varış saatlerinde nadiren gecikmeler yaşanabilmektedir.
* Servisimiz sadece sabah 07:00 -08:00 saatlerinde ve Perşembe günleri Telekom güzergahından geçer.

Dekorasyon Çalışma Saatleri

Sitemizde oturan kat maliklerimizin rahat ve huzurlarının sağlanması amacıyla,dekorasyon kuralları kapsamındaki çalışma saatleri hafta içi 09.00 – 17.00 olarak belirlenmiştir. Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde ilgili çalışmalara hiçbir şekilde müsaade edilmeyecektir.

Kişisel verileriniz Şirketimiz tarafından farklı kanallar veya ilgili mevzuat kapsamında kamu veri tabanları üzerinden ve farklı hukuki sebeplere dayanarak; sunduğumuz ürün ile hizmetleri sağlamak, geliştirmek ve ticari faaliyetlerimizi yürütmek amacıyla toplanmaktadır.
KABUL EDİYORUM AYRINTILI BİLGİ